Běh Naděje

Čtvrtek 28. května 2009

16.00 – 18.00 hodin

U Školské zahrady, Praha 8 – Kobylisy

Běh Naděje je veřejná sbírka pořádaná každoročně za účelem získání finančních prostředků na výzkum léčby onkologických onemocnění. Jedinečností této sbírky je, že nás zároveň chce přivést ke zdravému životnímu styli. Veškeré náklady na pořádání běhu jsou hrazeny pořadateli. Výtěžek je v plné výši odevzdán na celorepublikové konto, odkud je rozdělen na jednotlivá pracoviště. Vyúčtování sbírky podléhá kontrole Magistrátu hl. města Prahy.

Městská část Praha 8 ve spolupráci se Základní školou U Školské zahrady a Turistickým oddílem Lvíčata 68. P. S. pořádá druhý ročník Běhu Naděje na Praze 8. Běh spojený se sbírkou na podporu výzkumu léčby onkologických onemocnění se pořádá v ČR již po šestnácté a na Praze 8 má desetiletou tradici. Těchto běhů se v letošním roce koná v ČR 101.

Datum: Čtvrtek 28. 5. 2009

Místo: Přihlašování, start a cíl v prostoru ZŠ U Školské zahrady 4, Praha 8

Trať: V okolí ZŠ U Školské zahrady a na Okrouhlíku. Tratě jsou rozděleny podle délky a obtížnosti a je možno je absolvovat jakýmkoliv způsobem – chůzí, během, joggingem, na invalidním vozíku, na kole (cyklistická helma), na koloběžce, na kolečkových bruslích, s kočárkem, se psem… podle vlastních sil.

Trať A: 360 m (pro nejmenší + štafetové běhy)

Trať B: 750 m (bez převýšení, vhodné pro vozíčkáře, kolečkové brusle apod.)

Závod do vrchu (schodů) 107 m, převýšení 16 m, bez vyhlašování vítězů, ale s měřením času.

Trať C: 2300 m (mírné převýšení)

Trať D: 2800 m (značné převýšení)

Časový rozvrh

Trať A: 16.30

Trať B: průběžně

Závod do vrchu: průběžně

Trať C: dle časových možností

Trať D: 18.00

Kategorie: Běh Naděje je během nesoutěžním a bez omezení věkových kategorií.

Startují: Všichni, kteří se zapíší do registračních listů BN a přispějí jakoukoliv částkou na konto výzkumu rakoviny. Výše vkladu není omezena. Startující obdrží diplom a medaili.

Přihlášky na místě startu od 15.30.

Humanitárních sbírek spojenách s onkologickým onemocněním je v našem státě celá řada a je to dobře. Běh Naděje se ale od ostatních sbírek liší tím, že nás zvě ke společnému sportovnímu zážitku, který je spojen s pomocí druhým.

Dana Kvačková

Comments are closed.