Labyrint světla – exkurze

Exkurze třídy 4.B v Ekotechnickém muzeu v Bubenči na interaktivní výstavě Labyrint světla dne 9.6.2009

Výstava, která je součástí projektu Orbis pictus aneb…,   se koná ve více než staleté budově bývalé čistírny odpadních vod. Autorem je Petr Nikl, spolu s dalšími výtvarníky vytvořil expozici, jejímž ústředním motivem je světlo. Návštěvníci se mohou interaktivně zapojit a s hravostí přistupovat k jednotlivým světelným exponátům.

Starobylé a temné  prostředí bývalé čističky,  v jejímž podzemí je ještě odkalená stoka zbylá po uzavření objektu v roce 1967, umocňuje  magické působení světelných objektů.

Děti tvořivě vstupovaly do kontaktu se světlem v různých formách, nejen pozorovaly a žasly. Žák Tomáš Ježek zachytil obyčejným digitálním foťákem zdařile některé světelné efekty a objekty, které jsou v obrazové příloze.

Po nasycení  hrou se světly jsme si prohlédli podzemí, které působilo až strašidelně: letitou vodou zaplněné dlouhé kanály tma, vlhko… děti prořízly tuto atmosféru svými ozvěnami, které se v celém prostoru krásně odrážely.

Nazpět do Kobylis jsme se prošli celou Stromovkou, děti si zaskotačily na hřišti, posvačily, odpočaly v zeleni mezi krásnými vzrostlými stromy a keři nově upraveného parku. Výlet se nám všem líbil.

— Jaroslava Hrdličková, třídní učitelka

[nggallery id=22]

Ester Kráčmarová

Comments are closed.