Nakresli mi svou planetu

Dne 20.3.2009 jsme byli pozváni do soutěže NAKRESLI MI SVOU PLANETU, a jelikož rádi soutěžíme, tak jsme se s radostí zúčastnili. Popsali nám, že máme namalovat dva obrazy, a k tomu maximálně 500 slov. První, který měl zdůrazňovat nebezpečí naší planety, a druhý nakreslit tak, aby se to nebezpečí odvrátilo a zadrželo. Bylo pozváno přibližně 835 tříd z různých škol z Prahy.  Dvě třídy svou práci nedokončily. Naše třída 5.A se ihned s radostí pustila do práce. Využívali jsme hodiny pracovních činností, výtvarné výchovy a některé hodiny přírodovědy. První hodinu jsme se hned pustili do malování.  Načrtávali jsme, vybarvovali a nakonec jsme museli na papír napsat příběh o tom, co jsme nakreslili. Práci jsme dokončili dne 19.5.2009. Odeslali jsme obrázky a čekali, jestli jsme postoupili. Za pár dní přišel paní učitelce e-mail s tím, že jsme postoupili, a byli jsme zdarma pozváni do muzea pražského vodárenství. V pátek 29.5.2009 jsme vyrazili do muzea. Když jsme dorazili, byli jsme přivítáni a přivedeni do televizního sálu, kde nám pustili DVD o vodárně. Bylo o smyslu vodárny a o tom, jak se čistí voda, a ukázali nám, jak voda prochází celou vodárnou. Když jsme se dodívali, chvíli jsme museli počkat, než přijdou další dvě třídy, co postoupili. Nakonec bylo vyhodnocení. Naše třída skončila druhá ze všech zúčastněných tříd. Za odměnu jsme dostali propisky, pexesa a lístky do kina (IMAX 3D) na film Africké dobrodružství. Všichni jsme se radovali a těšíme se na další soutěž.

— Leon Niedermeier, 5. A

[nggallery id=19]

Jakub Berka

Comments are closed.