Vzpomínky na vodě – návštěva neveřejné zkoušky

Díky dlouholeté spolupráci naší školy s pražskými divadly a herci se podařilo zajistit pro vybrané žáky návštěvu neveřejné generální zkoušky nového představení divadla Rokoko Vzpomínky na vodě v režii Lídy Engelové. Pro děti to byla zajímavá zkušenost, jak samy přibližují ve svých komentářích žáci z 8. A:

Divadelní představení se mi líbilo, přišlo mi to jako pravdivý příběh ze života, příběh tří dospělých žen v různých životních etapách. Každá z nich se snaží řešit své osobní problémy, smrt jejich matky jim přináší jenom další… Ačkoliv se hádají, ve skutečnosti se mají rády!

***

Představení se mi líbilo, mělo to dobrý nápad, bylo dobře zahrané a hlavně vtipné. Nejvíc se mi líbila Dana Batulková a její divadelní sestra Tereza. Myslím, že představení bude mít úspěch i mezi dospělými.

***

Nikdy jsem nebyla na divadelní zkoušce, a tak mě překvapilo, že na nás promluvila sama paní režisérka a upozornila nás, že se na zkouškách netleská.

***

Myslím si, že včerejší divadlo nás hodně obohatilo. Byl to po dlouhé době silný kulturní zážitek. Bylo velmi zajímavé, že jsme byli v divadle sami, ale herci přitom hráli jako při normálním představení.

***

Bylo to dobré, vtipné, ale pro cizince (jako například pro mě) trochu zmatené. Úvahy mezi třemi sestrami a matkou byly trochu divné – nebo jsem tomu špatně rozuměl.

***

Byl to nový a super zážitek! Představení se mi líbilo, viděla jsem tam i pár herců, které znám z TV.


Ester Kráčmarová

Comments are closed.