Střípky z dění v 2. třídě

Plavání

Od února jezdí 2. třída každé pondělí plavat do plaveckého bazénu v Neratovicích.
Děti jsou rozděleny podle úrovně plaveckých dovedností do tří skupin, ve kterých pod vedením zkušených instruktorek trénují základní plavecké styly. Za jednu lekci přeplavou bazén i třicetkrát! Po takovém výkonu si opravdu zaslouží těch pár minut, které mohou strávit na tobogánu a ve vířivce.

[nggallery id=62]

Přírodovědná vycházka

Ve čtvrtek 31. března jsme byli na vycházce v Čimickém háji.
Již cestou tam jsme pozorovali květiny, keře a stromy v zahradách. Vše, co jsme vypozorovali, jsme pečlivě zaznamenávali do pracovního listu.
V Čimickém háji jsme si udělali přestávku na svačinu, zahráli si dvě pohybové hry a pokračovali ve vyplňování pracovního listu do prvouky. Tentokrát byly úkoly zaměřené na lesní stromy, keře a byliny.

[nggallery id=63]

Projekt Prostřený stůl

V pátek 1. dubna jsme pozvali své kamarády a vedení školy na malou svačinku. Tu jsme ale museli nejdříve sami připravit.
Třída byla rozdělena do čtyř skupin. Každá skupina si již týden dopředu donesla recept na pomazánku. Během týdne sepsala nákupní seznam potravin, zjistila v obchodech ceny potřebných potravin a v neposlední řadě pozvala paní ředitelku s paní zástupkyní i další své kamarády na páteční velkou přestávku.
V pátek pak každá skupina umíchala pomazánku a připravila chlebíčky nebo jednohubky. Ty naaranžovala na stůl spolu s tácky, pitím a ubrousky tak, aby vše bylo lákavé nejen vůní a chutí, ale také vzhledem. Jak se nám to podařilo, můžete posoudit podle fotek. Mnohem lepší ale jsou reference zúčastněných…

[nggallery id=64]

— Šárka Ohlídalová, třídní 2. třídy

Jakub Berka

Comments are closed.