Ekologický výukový program v Prokopském údolí

Dne 11. května se naše třída vydala za jasného teplého počasí do krásného prostředí Prokopského údolí směrem od metra Jinonice.

Žáků se zde ujaly mladé lektorky z ekologického občanského sdružení Tereza, se kterým má naše škola již letité kontakty a dobré zkušenosti.

Okolní svěží jarní přírodu žáci postupně vnímali a poznávali svými smysly:

očima, ušima, rukama, nosem…. Šlo to jen za předpokladu, že se zklidnili a přeladili na jemnou melodii stromů, paletu barev rostlin, různorodost tvarů přírodnin, lehkost a odlišnost vůní.  Děti velmi zaujalo, když si do plátěných sáčků sbíraly kousky rostlinek, které viděly podél cestičky lesem, a vyráběly si tak svůj parfém, který pojmenovaly, a představili ostatním. Také se  m.j. naučily tzv. indiánský běh, rozpoznávat druhy stromů, orientovat se v prostoru se zavázanýma očima za slovní pomoci kamaráda nebo jen tak tiše se zavřenýma očima vnímat zvuky přírody.

Výlet za přírodou splnil svůj smysl nad očekávání, děti jej prožily radostně a se zaujetím. Na památku jsme udělali fotografie, ze kterých bychom rádi přenesli své zážitky i na vás, návštěvníky našeho školního webu.

— Jaroslava Hrdličková, třídní učitelka 1. B

[nggallery id=73]

Jakub Berka

Comments are closed.