Vánoční jarmark

Blíží se doba příprav na Vánoce, a ani Základní a mateřská škola U Školské zahrady v době adventu nezahálí: již pátým rokem se na naší škole koná Vánoční jarmark. O adventu nebo adventní době se v tyto dny mluví všude kolem nás, víte ale, co slovo „advent“ znamená?

Advent (z lat. adventus – příchod) je začátkem liturgického roku a přípravou na Vánoce. V teologickém smyslu se advent vyznačuje dvojím očekáváním – slavnosti narození Ježíše Krista a jeho druhého příchodu na konci času.

K Vánocům se ale mimo adventu pojí i nejrůznější tradice, například vánoční stromek, jesličky (betlém), vánoční dárky, které nosí Ježíšek, či vánoční cukroví. V současné době se však původní, náboženský význam Vánoc vytrácí a Vánoce se považují i za jeden z nejvýznamnějších občanských svátků.

Na naší škole děti v hodinách pracovní a výtvarné výchovy vyráběly výrobky s vánoční tématikou. Se svými výrobky si daly hodně práce a věříme, že se vám budou  líbit.

Tímto bychom rádi pozvali všechny návštěvníky, kteří si chtějí vychutnat kouzelnou předvánoční atmosféru, do prostor ZŠ U Školské zahrady, kde se ve čtvrtek 15. 12. od 15 do 18 hodin uskuteční Vánoční jarmark.

Na všechny se moc těšíme a doufáme, že si společně s námi zpříjemníte předvánoční  čas.

Stanislava Motalová

Comments are closed.