Zájezd do Francie a Anglie, den pátý: Velké finále

Poslední noc přešla do posledního rána a všichni jsme se v pořádku sešli u autobusu, abychom se vydali na druhou prohlídku Londýna. K snídani jsme měli většinou marmelády a po cestě jsme si užili i tu, co nám dosud chyběla, tedy pravý londýnský traffic jam. Pravda je, že nám to vlastně ani moc nechybělo. Vystoupili jsme před Buckinghamským palácem a pokračovali přes St. James Park k Westminster Abbey. Dál přirozeně kolem Houses of Parliament s Big Benem na největší atrakci, London Eye. Se svými stopětatřiceti metry výšky dává o Londýně přehled jako máloco. Jediná chyba ovšem byla, že začalo pršet.

Ukázalo se, že to nebyla jen taková londýnská přeháňka, protože déšť nejen že neustával, ale i nadále sílil. Schovali jsme se do metra, kterým jsme přejeli na Tower Hill, kde jsme měli navštívit Tower of London. Silný déšť měl ovšem jednu výhodu – fronta na korunovační klenoty byla překvapivě krátká. Využili jsme tedy situace a rozhodně to stálo za to. Další zastávka byla Greenwich, k dopravě jsme tentokrát využili loď po Temži.

V Greenwichi jsme sice měli naplánovaný program, ale vzhledem k hustému dešti jsme šli co nejrychleji do supermarketu nakoupit zásoby na cestu a utratit poslední drobné. Během nákupu se ovšem stal malý zázrak a přestalo pršet! Pro výstup ke královské observatoři se to velmi hodilo, protože je to fakt velký kopec…

A co dál? Poledník, závěrečná společná fotografie a pak už hurá na autobus a domů, do Prahy, do Kobylis…

P.S.: Jsme rádi, že jsme si pro cestu vybrali Eurotunel rovnou, protože trajekty kvůli silnému větru nejezdí.

P.P.S.: Těšíme se domů! :-)

P.P.P.S.: Předpokládaný příjezd před školu kolem 14 hodin.

[nggallery id=113]

Jakub Berka

Comments are closed.