Škola zněla cizími jazyky

Ptáte se, jak je to možné? Co se to U Školské zahrady dělo?

Naše škola se v týdnu od 17. září zapojila do projektu Edison, což znamená, že nás navštívilo osm studentů ze všech koutů světa, kteří seznamovali naše děti s kulturou svých zemí. Celý týden začal ve školní jídelně slavnostním přivítáním studentů. Ti byli samozřejmě pod palbou zvědavých i trochu nedůvěřivých pohledů se skrytými otázkami: Co nás vlastně čeká? Budeme jim vůbec rozumět? Dokážeme s nimi mluvit?

Obavy se rozplynuly hned první den. Hned po prvních prezentacích si děti zamilovaly drobnou Gauri z Indie s fialovým kloboučkem na hlavě, temperamentní Aysel z Azerbajdžánu, široký úsměv Franca z Argentiny, hluboké oči Mohameda z Alžíru, milou Gabrielu z Mexika, vtipnou Simonu z Rumunska či příjemnou Magdalenu ze Srbska.  Příliš si neužily sympaťáka Alvina z Indonésie, který záhy onemocněl.

První tři dny probíhaly ve znamení prezentací jednotlivých zemí v anglickém jazyce. Každý ze studentů seznamoval děti s kulturou a tradicemi své země a nechyběly ani tance a hry. Zvláště tance se dětem nezapomenutelně vryly do paměti. Samozřejmě nechyběla ani konverzace v angličtině, děti se vyptávaly na různé zajímavosti a byly zvědavé na život i práci studentů samých.

Čtvrtek a pátek byl pro děti ještě více pracovní. S přiděleným studentem vytvářela každá třída svůj projekt o jeho zemi a v pátek jej předvedla ostatním. Přestože projekty byly soutěžní, nebylo možné pro kvalitu všech vybrat vítěze, a tak všechny děti byly odměněny sladkostí a drobným dárkem.

Loučení se studenty nebylo vůbec jednoduché a na památku od nás dostali aspoň malý dárek.

A jak celý týden hodnotí děti? Několik citací na závěr:

…tenhle týden byl jeden z nejlepších, líbilo se mi úplně všechno, až na to loučení….

…hodně jsem se naučila, už mi jde líp angličtina…

…strašně mě to bavilo, poznali jsme super lidi….

…mám větší chuť učit se a mluvit anglicky….

[nggallery id=119]

Věra Staňková

Comments are closed.