Japonský den

Ve středu 21. 5. 2014 se ve třídě 2.C konal Japonský den. Japonské zvyky a tradice nám přišli představit rodiče našeho žáka Seijiho Sakumy a jejich japonský přítel Kenya – hráč na tradiční japonskou drnkací loutnu se 3 strunami – tzv. šamisen.

Děti si nejprve vyzkoušely zajímavou výtvarnou techniku, založenou na namáčení savého papíru do vodní černé lázně a následné  vyhledávání zajímavých magických tvarů na zaschlém papíru. Povídali jsme si s paní Sakuma o historii japonského divadla a vyrobili jsme si úžasné  divadelní masky. Obdivovali jsme originální zvukové loutky, které přinesl sám jejich autor pan Sakuma.

Všichni jsme se postupně oblékli do letní varianty japonských kimon a někteří z nás byli k nepoznání :-)) . Poté jsme se všichni těšili na tradiční japonský čajový obřad, který nám Kenya s panem Sakumou předvedli přesně podle skutečnosti. Ochutnali jsme k čaji i chutné „lívanečky“, plněné sladkou fazolovou náplní, a známé neznámé sushi – vše domácí výroba „firmy Sakuma“:-).

Japonské dopoledne velmi rychle uteklo, ale krásné vzpomínky a zážitky nám zůstanou navždy. Jménem svým, všech dětí i naší paní ředitelky bych chtěla ještě jednou poděkovat rodičům Seijiho za perfektně připravený program.

Jana Kratochvílová

Dagmar Rauschová

Comments are closed.