Projekty 9. třídy

Nedávno jsme ve škole dostali zajímavý úkol. Bylo to něco nového, pestrého a o dost zajímavějšího než normální hodiny nad učebnicemi. Šlo o projekty na téma Jaderná energie.

Skupiny po třech či čtyřech žácích jsme si utvořili sami a každá skupina si mohla vybrat téma, které s jadernou energií samozřejmě  souvisí. To oceňuji, protože jsme si mohli vybrat téma, které nás něčím zaujalo, a nemuseli se mořit s tématem, které nás nechytlo. Po rozdělení témat přišlo na řadu vytváření prezentací.

Práce začíná. Sehnat podložené informace, které nebudou jen nudnými fakty, ale zaujmou. Vyhledat odpovídající obrázky a uspořádat prezentaci podle zadání. Vznikly i pochybnosti.  Postačí obsah stanovenému času na odprezentování? A kdo z nás bude co říkat? Nakonec i přes ty nervy je hotovo. Ale teď přichází ta část, kdy si stoupneme před třídu a představíme naše práce. Nervy opět neselhaly. Všichni to nakonec zvládli úspěšně. Porota  složená z paní ředitelky, paní učitelky Novotné a Rauschové a pana Kráčmara, který vše natáčel na kameru, zhodnotila spravedlivě a kladně naše výkony. Odměnou nám byly nejen výborné známky, ale i možnost si vyzkoušet to, co nás na středních školách zanedlouho čeká.

Nikol Berousková, 9. třída

Dagmar Rauschová

Comments are closed.