SPOLEČNÁ ČTENÁŘSKÁ DÍLNA 1.A a 4.A

   V naší škole je několikaletou tradicí v rámci rozvoje čtenářských dovedností prvňáčků uspořádání jejich společného setkání nad knihou se staršími spolužáky.

   Každý prvňák si vylosoval jméno čtvrťáka do dvojice, ve které pak společně pracovali. Děti se nejprve seznámily na interaktivní tabuli s významem některých méně běžných pojmů z textu, např.: huspenina, rokle, kšandopéry apod. Potom se čtvrťáci střídali při předčítání pohádky O bubákovi Bubulákovi, ale záměrně ji nedočetli do konce.

     Následovalo společné domýšlení konce pohádky, starší žáci ho zapsali velkým tiskacím písmem, prvňáčci nakreslili ilustraci. Své texty a obrázky spolu nalepili na plakáty tak, aby byly co nejhezčí.

     Po dokončení spolupráce představily jednotlivé dvojice své plakáty ostatním. Prvňák přečetl kousek textu a starší spolužák vlastními slovy dovyprávěl, jak pohádka dopadla.

     Na závěr žáci zhodnotili, jak se jim spolupracovalo, a sdíleli svoje zážitky. Čtenářské setkání se jim moc líbilo, bavilo je a mnozí si našli nové kamarády.

Jaroslava Hrdličková

Dagmar Rauschová

Comments are closed.