Zpráva o činnosti SRPŠ

 

V Praze, dne 9.5. 2017

Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o aktivitách SRPŠ ve 2.pololetí školního roku 2016/17:

 

  1. Dopravní situace u školy

V lednu 2017 jsme odeslali podnět ke zlepšení dopravní situace před školou s náměty vzešlými ze školní ankety. V koncem března 2017 jsme obdrželi reakci odboru dopravy s požadavky na konkrétní návrhy pro předložení orgánům Policie ČR. Odpověď odeslána na začátku května 2017. V komunikaci s MČ vytrváme, dokud nedosáhneme viditelného výsledku.

 

  1. Školní prostředí

Vedení školy na základě připomínek ohledně zápachu desinfekce přistoupilo k výměně úklidových prostředků. Zaznamenali jsme kladné ohlasy, že se situace opravdu zlepšila. Dále byl posílen dozor na chlapeckých WC.

 

  1. Vybavení družiny

Družina pořídila nové herní prvky z prostředků školy, nicméně  stále je co vylepšovat. Zde jsou náměty od paní vychovatelek, co by bylo ještě možné doplnit:

  • stolní fotbálek (jeden už v družině je, ale využití najde i další)
  • na zahradu mobilní koš na basketbal nebo malé přenosné fotbalové branky
  • do oddělení jakékoli stavebnice, raději z větších kousků, aby se rychle nepoztrácely

 

Než přikročíme k poskytnutí příspěvku z prostředků SRPŠ, obracíme se na vás, rodiče, zda nemáte doma a nechcete věnovat shora uvedené vybavení v použitelném stavu.

Pokud vás výzva oslovila, kontaktujte, prosím, školní družinu (jaroslava.kleperadova@uskolskezahrady.cz).

 

  1. Kroužky pro mimodružinové děti

Od nového školního roku bychom rádi ve spolupráci se školou rozšířili nabídku kroužků pro mimodružinové děti. Pro zjištění zájmu jsme připravili dotazník předběžného zájmu ze strany rodičů. Zde: http://doodle.com/poll/rxympwhhf5zqsay7256s4hqr/admin#table

Keramika a sportovně-turistický kroužek fungují již nyní, pro ostatní kroužky škola a SRPŠ poptává lektory. Nabídka je tedy opravdu předběžná, časy i náplň se ještě mohou změnit, i v závislosti na zájmu ze strany rodičů. Kroužky budou otevřeny pro minimálně 7 dětí.

 

  1. Volby do školské rady

Rádi bychom vás informovali, že na konci roku 2017 proběhnou volby do tříčlenné školní rady, která je zřizována dle školského zákona. Kandidáti by měli být nominováni do konce října 2017. Zájemci o kandidaturu zjistí více informací na webu školy, záložka rodiče – školská rada, nebo od současné členky paní Evy Jarošové jarosova@portal.cz.

 

Pro komunikaci se SRPŠ kontaktujte zástupce výboru pro vaši třídu nebo email          srpsuskolskezahrady@gmail.com.

 

 

Za výbor SPRŠ: Jitka Mackovčáková

Dokument ke stažení ve formátu .pdf

 

Správce Webu

Comments are closed.