Soutěž Talent Prahy 8 s Josefem Ladou

Žáci I. stupně naší školy se zapojili do soutěže Talent Prahy 8 s Josefem Ladou, vyhlášené Městskou části Prahy 8 pro žáky základních škol u příležitosti 130 let od narození a 60 let od úmrtí malíře a spisovatele Josefa Lady.

Společným tématem pro soutěžní obory literární, výtvarný a hudební byly vybrané knihy Josefa Lady – O chytré kmotře lišce, Bubáci a hastrmani a Kocour Mikeš. Děti tvořily na  náměty a motivy J. Lady  své originální práce.

V jednotlivých oborech hodnotila práce žáků odborná komise. Vítězné z nich jsou  k vidění na výstavě v KD Ládví  do 14. prosince.

Do projektu se zapojilo více než 1000 žáků z devíti základních škol Prahy 8. Vyhlášení vítězů proběhlo s pestrým doprovodným kulturním programem dne 29. prosince v KD Ládví za účasti radního pro kulturu, radního pro školství a vedoucího odboru školství MČ Prahy 8.

Naši žáci byli velmi úspěšní. Mezi vítězi literární kategorie se umístili čtyři žáci ze  třídy 2. A: Adéla Smutná, David Černý, Daniel Beran a Dominik Štverák. Absolutní vítězkou výtvarného oboru se stala Zuzana Sadílková ze třídy 5. A. Moc gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

Poděkování patří všem žákům z naší školy, kteří přispěli do projektu svým úsilím a kreativitou.

 Mgr. Jaroslava Hrdličková (2. A)

scan0040
scan0042
scan0041
scan0039

Erika Duchková

Comments are closed.