Lyžařský výcvik v Rokytnici nad Jizerou (27. 1. – 3. 2. 2019) očima žáků

Náš lyžařský výcvik, kterého se zúčastnili žáci sedmých tříd, se odehrával v Rokytnici nad Jizerou. Po příjezdu nás přivítala chata Akuma se svými pěkně zařízenými pokoji s vlastní koupelnou. Hned první den jsme byli rozděleni do 4 družstev s vtipnými názvy jako Pandy, Žirafy, Surikaty a Žáby. Následující den přišlo to, nač jsme se všichni těšili – lyžování a lyžování. Ale napřed jsme se vždy řádně posilnili u snídaně.

Nejvíce nás bavilo sjíždění z vrcholku Lysé hory, protože odtud vedly nejdelší sjezdovky, a proto i nejlepší. Naše dopolední snažení jsme skončili vždy kolem 11 hod a pak jsme se odebrali na oběd. Jídlo bylo dobré, občas nás i překvapilo, třeba kombinace klobásy „mrsknuté“ do bramborové kaše. Po chvilce odpočinku jsme se opět vrhli do boje s místními svahy, ale protože se většinou na sjezdovkách tvořily boule a ledovatky, využili jsme toho ke krátkým přestávkám v hospůdkách podél svahu, kde jsme se mohli občerstvit. Ve středu nás čekal celkem náročný turistický výšlap na Dvoračky. Provázelo nás slunečné počasí a i výhledy na krajinu byly úžasné. Odměnou nám za tu dřinu byly lívance nebo vyhlášené dvoračkovské housky. Cesta zpět na chatu byla ale mnohem zábavnější. Jezdili jsme na lopatách a přebíhali sjezdovky, kde se nejeden z nás pěkně rozmázl. Byla to velká legrace.

Večery jsme trávili nejen zajímavými přednáškami, ale i různými hrami. Každý, kdo se nějak zapojil, dostal sladkou odměnu, proto se vždy přihlásili skoro všichni. Poslední společný večer jsme zakončili diskotékou plnou písniček na přání – ploužáků, ale i jiných „vypalovaček“.

Nejvíce nás ale potěšilo, že jsme se všichni spolu bavili jako jedna třída, a tak jsme si užili spoustu zábavy.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem učitelům, kteří s námi měli trpělivost, věnovali se nám a vydrželi s námi do konce.

Erika Duchková

Comments are closed.