Kolumbie – návštěva zeměpisné projekce /2. st./

Na projekce Planety Země 3000 se vždy moc těšíme. V 16. pokračování projektu jsme se s cestovatelem a fotografem Adamem Lelkem vypravili tentokrát na motorce do Kolumbie.

Když příroda rozdávala svá bohatství, byla k této zemi opravdu štědrá. Obdivovali jsme společně vrcholky majestátných And, nespoutanou džungli, hadí ostrov, duhovou řeku, život kovbojů a kmene Nukak Makú, města ztracených civilizací i barevnou koloniální architekturu. Nezapomenutelná byla exkurze do světa voňavé kávy a její tradiční ruční výroby. A i když je Kolumbie v mnoha představách synonymem násilnosti, drog a nebezpečí, bylo vidět, že se zde v posledních letech mnohé změnilo.

Adam Lelek o svém cestování říká:

„Žádná věc mi nikdy nenahradí zážitky, vzpomínky, přátelství, zkušenosti, které jsem za tu dobu nabyl. A jsem za to nesmírně vděčný, protože díky poznání okolního světa, odlišných kultur a myšlenek a v neposlední řadě i rozmanitosti přírody jsem ve svém nitru ušel cestu mnohonásobně delší.“

Děkujeme za inspirativní cestovatelské zážitky. Je to pro žáky vždy zábava, ale i možnost zamyslet se nad vlastním způsobem života a srovnáním životních hodnot s lidmi žijícími v odlišných částech světa.

Mgr. A. Pokorná

/uč. zeměpisu/

Dana Seifertová

Comments are closed.