• 16. února 2021
  • dana-seifertova
  • 1. A
  • 0

Zimní dění a výchova ke zdraví v 1.A

Vážení rodiče, milí spolužáci,
v dnešním příspěvku bychom rádi popsali zajímavé aktivity, které nám přinášely radost a zároveň přispívaly k dalšímu učení. I přes složitou situaci jsme si v závěru prosince připravili překvapení pro spolužáky a vzájemně si popřáli k Vánocům. Po návratu z prázdnin na nás čekalo zajímavé téma – Zdraví.
V prvouce jsme vášnivě diskutovali o zdravých a nezdravých potravinách, zásadách osobní hygieny a první pomoci. Vše jsme následně převedli do výtvarného pojetí. Části těla jsme procvičili při vytváření velkých postav obkreslováním spolužáků na balící papír. Pracovali jsem ve skupině a museli se dohodnout na správném umístění lístečků s označením částí těla. Největší debata se pochopitelně strhla nad pojmy nárt a lýtko.
V dalším týdnu došlo na přemýšlení o zdravé výživě. Na dva talíře bylo třeba roztřídit zdravé a nezdravé potraviny. K třídění jsme měli k dispozici potravinové letáky. Z tolika lákadel ovšem nebylo snadné vybírat.
Osobní hygienu nám následně připomněly dvě víly. O zimní náladu se nám momentálně starají stále usměvaví sněhuláci. Péči o zvířátka zase připomínají krmítka se sýkorkami. Po škole tak pravidelně najdete směs semínek a vloček.  
Pokusy se sněhem se nejlépe dělají v závějích. A ty nás baví asi nejvíce!  
Masopustní období se neobejde bez veselí. Naši šašci jsou toho důkazem. V rámci domácího čtení jsme začali číst první vlastní knížku, kterou si zapíšeme do deníku. Už se těšíme, jak ji představíme po jarních prázdninách spolužákům. 
Klidné předvelikonoční období přejí 

            žáci 1.A , Johanka Zummerová a Margita Beranová                         

Dana Seifertová

Comments are closed.