• 16. února 2021
  • dana-seifertova
  • 1. A
  • 0

Zimní dění a výchova ke zdraví v 1.A

Vážení rodiče, milí spolužáci,
v dnešním příspěvku bychom rádi popsali zajímavé aktivity, které nám přinášely radost a zároveň přispívaly k dalšímu učení. I přes složitou situaci jsme si v závěru prosince připravili překvapení pro spolužáky a vzájemně si popřáli k Vánocům. Po návratu z prázdnin na nás čekalo zajímavé téma – Zdraví.
V prvouce jsme vášnivě diskutovali o zdravých a nezdravých potravinách, zásadách osobní hygieny a první pomoci. Vše jsme následně převedli do výtvarného pojetí. Části těla jsme procvičili při vytváření velkých postav obkreslováním spolužáků na balící papír. Pracovali jsem ve skupině a museli se dohodnout na správném umístění lístečků s označením částí těla. Největší debata se pochopitelně strhla nad pojmy nárt a lýtko.
V dalším týdnu došlo na přemýšlení o zdravé výživě. Na dva talíře bylo třeba roztřídit zdravé a nezdravé potraviny. K třídění jsme měli k dispozici potravinové letáky. Z tolika lákadel ovšem nebylo snadné vybírat.
Osobní hygienu nám následně připomněly dvě víly. O zimní náladu se nám momentálně starají stále usměvaví sněhuláci. Péči o zvířátka zase připomínají krmítka se sýkorkami. Po škole tak pravidelně najdete směs semínek a vloček.  
Pokusy se sněhem se nejlépe dělají v závějích. A ty nás baví asi nejvíce!  
Masopustní období se neobejde bez veselí. Naši šašci jsou toho důkazem. V rámci domácího čtení jsme začali číst první vlastní knížku, kterou si zapíšeme do deníku. Už se těšíme, jak ji představíme po jarních prázdninách spolužákům. 
Klidné předvelikonoční období přejí 

The gallery was not found!

            žáci 1.A , Johanka Zummerová a Margita Beranová                         

Dana Seifertová

Comments are closed.