Anglie den 3.

Milí rodiče,
jak jsme slíbili, posíláme krátkou zprávu o našem cestování.
1. Po snídani jsme se vydali na výlet do univerzitního města Cambridge. Porozhlédli jsme se po městě a navštívili jsme jednu s univerzitních kolejí –  King´s College. Prohlédli jsem si také její úžasnou kapli – King´s College chapel. Kolem Fellows Building jsme prošli na travnaté a rozkvetlé pozemky koleje. A ze suchého břehu jsme zamávali na návštěvníky plující po řece Cam.
2. Poté jsme se převezli do města Newmarket, hlavní město koňských dostihů, abychom navštívili hřebčín The National Stud. Tento hřebčín byl slavnostně otevřen 17. dubna 1967 královnou Alžbětou II. Je zde umístěno až 3 000 koní. Mohli jsem si vybrané výběhy a stáje prohlédnout a za pomoci průvodce se dovědět něco zajímavého o chovu koní. Některé koně jsme si moli pohladit a některým nabídnou jejich oblíbený pamlsek. Nechyběli ani koňští velmi úspěšní plnokrevníci.
3. Poslední dnešní zastávkou byla Ely Cathedral. Kromě její historie a krásy je zajímavá její osmiúhelníková věž. 
Anglie se nám představila se svým typickým počasím. Při odchodu z katedrály v Ely nás zastihl déšť a neopustil nás až do místa setkání s našimi rodinami v Gilinghamu.
S přáním hezkého českého počasí se zatím loučí cestovalé z Anglie.
M.Hochmanová, P-Hazlbauerová, M.Mrázková
magdalena.hochmanova@uskolskezahrady.cz

Dana Seifertová

Comments are closed.