Výprava 6. B do divoké džungle

V pátek 31. května jsme navštívili zoologickou zahradu v Tróji, protože další den byl Den dětí. Byli jsme na programu Badatelem v džungli.

Program se konal v indonéské džungli, kde jsme si vyzkoušeli poznat stopy zvířat, naměřit vlhkost a teplotu. Paní průvodkyně nám do skupin rozdala pracovní listy, které jsme v průběhu vyplňovali a ona nám o džungli a zvířatech povídala. Úkoly byly docela složité. Při svačině jsme viděli malého a veselého orangutana.

A jak se nám akce líbila?

Líbilo se mi tam moc, protože jsme viděli spoustu zvířat.

Bylo to docela zajímavé, dozvěděl jsem se třeba, že kvůli kácení tropických lesů zůstanou orangutani bez domova. Byla tam zvířata, která jsme třeba i v životě neviděli.

Bylo to zábavné. Něco jsem se tam i dozvěděl, třeba že varani mají bílé bobky.

Celá exkurze byla velmi zábavná. Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí. Líbilo se mi to, protože to bylo hezky udělané.

Den si celá třída užila, dozvěděli jsme se zajímavé informace.

V ZOO se mi líbilo to, že jsme si mohli prohlédnout zajímavé zvířata. Z tohoto výletu si odnáším hodně znalostí. Dozvěděl jsem se, že varanům exkrement je bílý.

Byla to hezká akce a moc se mi líbila. Také jsem se dozvěděla, že v deštných lesích žije jedna polovina všech druhů na světě.

Program mě bavil, protože jsem se dozvěděla nové věci.

Výlet se podařil a všichni byli spokojení. Všem se líbily vtipné opice, ale ne všem se líbilo pracovat s pracovními listy

V ZOO se mi líbilo, ale v džungli mě bolela hlava, protože tam bylo velké vedro.

Akce Badatel v džungli se nám moc líbila, protože jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Viděli jsme například mládě orangutana, které bylo moc roztomilé.

Žáci 6. B

Dana Seifertová

Comments are closed.